FINALIST –
‘WHEN THINGS STOP BEING
SPONTANEOUS THAT’S WHEN
THEY START GOING WRONG’
Filmmaker
Wouter van Couwelaar
Titel film
'When Things Stop Being Spontaneous
 
That’s When They Start Going Wrong'

Wouter studeerde Audio Visuele Media aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Nu werkt hij als schrijver en regisseur voor theater, televisie en film. Voor het theatergezelschap Likeminds maakte hij verschillende voorstellingen, waaronder de locatie voorstelling ‘Courgette‘ dat midden op de Rozengracht in Amsterdam werd gespeeld.
Afgelopen jaar schreef en regisseerde hij voor Nickelodeon een pilotaflevering voor de jeugdserie "Het nieuwe leven van Virgil". Naast zijn freelance werk voor de VARA werkt hij samen met producent Trent aan de speelfilm 7000KM. Een roadmovie over twee stiefbroers die van Amsterdam, dwars door de westelijke Sahara, naar Ghana rijden.

Green film making biedt filmmakers een platform om mooie films te maken, maar wel op een goede en gezonde manier. Dat spreekt me aan. Overal wordt nagedacht hoe we groener kunnen leven; of je nou werkt op een klimaatneutraal kantoor of biologische producten koopt. Waarom zou de filmwereld achterblijven?


Bio Trent / NFI productions (producent)
Trent is in 1971 geboren in Amsterdam. Economie en Filosofie gestudeerd aan de VU van 1988 tot 1992. Vervolgens Filmacademie waar hij in 1997 afstudeerde. Daarna op veel filmsets gestaan en eigenaar geworden van videotheek Cinema op de Ferdinand Bolstraat in Amsterdam. Tot 2009 was hij eigenaar tot hij het aan de werknemers overdeed.
Trent werkte voor diverse speelfilms en dramaseries, waaronder Rent a Friend, De Daltons en Zus en Zo. In 2005 heeft hij als uitvoerend meegewerkt aan Simon van Eddy Terstall. Hij is momenteel eigenaar van NFI Producties BV. een onafhankelijke productiemaatschappij die speelfilms produceert met de missie om opkomende getalenteerde regisseurs en schrijvers te stimuleren, begeleiden en ontwikkelen. NFI werkt slechts aan een select aantal projecten met een beperkt aantal makers. In de afgelopen jaren zijn o.a. de speelfilms Kan Door Huid Heen van Esther Rots en Hunting & Zn. van Sander Burger geproduceerd. 

Graag maak ik korte films met interessante filmmakers die op zoek zijn naar hun eigen vertelstijl, die durven te experimenteren, in de hoop daarna gezamenlijk ook langere films te maken. De korte film dienst dus als opstap voor een langere relatie. Ook op die manier ben ik dus duurzaam bezig: ik kijk graag naar de langere termijn. Zo ook met het duurzaam produceren, zoals dat geldt in deze competitie. Het is voor mij een opstap om de aspecten van duurzaam produceren op kleine schaal, tijdens beide korte films, te onderzoeken en toe te passen zodat ik er mijn voordeel mee kan doen op het moment dat ik weer een volgende lange speelfilm draai.